concierge house
Menu
BLOG
Agencje Nieruchomości Warszawa - Ranking

Agencje Nieruchomości Warszawa - Ranking.

Cześć, dzisiaj poruszę temat rankingu agencji nieruchomości w Warszawie. Czym w ogóle jest ranking, kto go tworzy i na jakiej podstawie?

Definicja Rankingu według Wikipedii: Ranking – klasyfikacja w kolejności wartości liczbowych, przyporządkowanych według określonych kryteriów. Prasa często publikuje rankingi różnych instytucji, szkół, urzędów, przedsiębiorstw itp. według przyjętych kryteriów oceny. Zestawienia zawierające syntetyczne dane na jednej liście mogą być dużą pomocą np. przy wyborze szkoły wyższej lub w analizach trendów gospodarczych.

Ściślej rzecz biorąc, ,,Agencje Nieruchomości Warszawa – ranking może być stworzony przez każdą prywatną osobę, firmę, przedsiębiorstwo. Akurat w przypadku rankingu Agencji nieruchomości  nie jest to wiarygodne źródło, którym możemy się sugerować. Dlaczego? Wiele portali udostępnia rankingi agencji nieruchomości w Warszawie, jednak w żadnym z dostępnych rankingów nie mamy informacji, na jakiej podstawie został on utworzony oraz według jakich kryteriów.

Gdyby nawet istniał rzetelny ranking agencji nieruchomości w Warszawie, nie musiałby być dla nas dobrą podpowiedzią, z jednego prostego powodu – każdy z nas ma inne wymagania wobec agencji, a nie każda agencja przyjmuje wszystkie mieszkania. Wiele firm działa w określonym segmencie.

A więc jak możemy znaleźć najlepszą dla nas Agencję Nieruchomości?

ranking agencji nieruchomości

Jak większość ludzi, najczęściej wpisujemy w Google frazę, która nas interesuje, a następnie robimy research. Nie każdy jednak wie, czym powinien się sugerować przy wyborze najlepszej dla nas Agencji Nieruchomości.

Ale może zacznijmy od początku… Bardzo dobrym pomysłem jest zasięgnięcie wiedzy od naszych znajomych lub rodziny.

A co jeśli nikt z naszego otoczenia nie posiada takiej wiedzy?

Wpisując w wyszukiwarkę ,,Agencje Nieruchomości Warszawa -ranking – wyskoczy nam wiele Agencji, pierwsze będą agencje, które najlepiej
się pozycjonują w GoogleADS (system reklamowy Google
pozwalający na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google) Więc warto poszukać
również dalej i zrobić porządną weryfikację. Może nam to zająć
chwilę, ale mieszkania, domu czy działki nie sprzedajemy
codziennie, a dobra agencja oraz pośrednik to sukces efektywnej sprzedaży 🙂

Po wybraniu kilku Agencji – pierwszym krokiem powinna być weryfikacja firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej bądź w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dane w wyszukiwarce KRS pokazują nam, że podmiot, który został przez nas wyszukany, spełnił określone prawem wymagania i jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkie dane dotyczące spółki. Możemy również dowiedzieć się o zaległości oraz wierzytelności przedsiębiorcy i na tej podstawie wyciągnąć wnioski czy dana Agencja jest warta uwagi. Zaś poprzez CEIDG możemy sprawdzić, czy działalność została zarejestrowana i nie jest zawieszona.

Dodatkowym uzupełnieniem informacji o firmie, jest prześledzenie opinii na temat firmy na wielu płaszczyznach,tj. wyszukiwarka Google, różne fora internetowe, Facebook.

Przy ocenie opinii warto zestawić te pozytywne z negatywnymi, uwzględniając różnorodność oczekiwań i doświadczeń osób. Warto zwrócić uwagę na powtarzające się uwagi, które mogą sygnalizować realne problemy, a nie tylko pojedyncze, subiektywne doświadczenia. Alert powinien wzbudzić każdy, często powtarzający się motyw w komentarzach, niezależnie od tego, czy jest pozytywny, czy negatywny.

Wielokrotnie pozytywne opinie pisane są przez pracowników bądź firmy, które się tym zajmują. Widziałam wiele nad wyraz pochlebnych opinii, które były nienaturalne. Moim sposobem na zweryfikowanie takich komentarzy jest sprawdzenie osoby, która go wystawiła. Najbardziej wiarygodnym źródłem jest Google bądź opinie na Facebooku. Mamy możliwość sprawdzenia profilu takiej osoby i działalności w internecie.

Z każdą następną współpracą z różnymi firmami uczę się większej rzetelności w sprawdzaniu opinii. Jesteśmy tylko ludźmi i zazwyczaj podchodzimy z dozą zaufania do nowej poznanej osoby i wierzymy,
że chce naszego dobra, jednak świat nie jest usłany tylko różami – ale może być, jak będziemy podchodzili do wielu współprac z większym zaangażowaniem.

Mam już odpowiednią Agencję Nieruchomości, co dalej?

Okej, znalazłam Agencję nieruchomości Concierge House, jest to spółka – (co można przeczytać na ich stronie, więc analogicznie muszą być w KRS). Sprawdzam wszystkie niezbędne dane. Wszystko jest w porządku, następnym krokiem, który wykonuję, jest sprawdzenie opinii. Zaczynam od Google, prześwietlam wszystkie fora internetowe z każdą wzmianką o firmie oraz Facebook. Opinie są super, w Google jak i na Facebooku.

Mój kolejny krok to szczegółowa analiza ofert: jakość zdjęć, atrakcyjność wnętrza oraz kompletność i spójność opisu. Sprawdzam, czy opis zawiera kluczowe informacje takie jak lokalizacja, cena, metraż, rok budowy, piętro, koszty utrzymania, forma własności, stan techniczny, układ pomieszczeń oraz wykończenie.

Dodatkowym atutem są filmy kręcone z drona bądź pokazujące nieruchomość – dzięki temu dowiadujemy się, że Agencja działa na różnych kanałach dotarcia do klienta, którym jest również YouTube. Warto sprawdzić social media, czy są uzupełniane na bieżąco.

Jeśli wszystko jest bez zastrzeżeń, następnie przechodzimy do zakładki ,,o nas” oraz zakładki, która mówi nam, jakie korzyści daje nam współpraca z biurem. Analogicznie na stronie Concierge House – ,,co nas wyróżnia”.

Jeśli treść we wszystkich zakładkach jest dla nas satysfakcjonująca, przechodzimy do wyboru agenta.

Ważne jest, aby pośrednicy, a przede wszystkim właściciel miał odpowiednie kwalifikacje potwierdzone licencją. Nie jest to wymóg, jednak współpraca z biurem, w którym właściciel jak i pracownicy posiadają pisemne potwierdzenie doświadczenia i znajomości wykonywanego zawodu jest z pewnością ogromnym atutem i potwierdzeniem, że pracują tam osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę na danym stanowisku.

Po wyborze agenta, który wzbudził w nas największe zaufanie, kontaktujemy się w sprawie umówienia spotkania. Nic nie powie nam tyle o drugim człowieku, co bezpośredni kontakt.

Dobrze, jesteśmy na spotkaniu z danym agentem i w jaki sposób wyciągnąć wnioski czy rzeczywiście jest to odpowiednia osoba?

Z pewnością musi wzbudzić nasze zaufanie – chyba że jesteśmy osobami z natury nieufnymi (wtedy warto wziąć na spotkanie bliską nam osobę, aby mogła z większą dozą obiektywizmu spojrzeć na Pośrednika).

Jesteśmy na spotkaniu, Agent wzbudza nasze zaufanie, co powinniśmy od niego usłyszeć bądź o co musimy się zapytać?

Kompetentny agent powinien opisać planowane działania, strategię przyciągania klientów i metody zabezpieczenia transakcji prawnie. Poprosi o dokumenty do weryfikacji nieruchomości i dokładnie ją wyceni, bazując na gruntownej analizie.

Praca agenta na wyłączność jest kluczowa – agencja przejmuje pełną odpowiedzialność za sprzedaż nieruchomości, inwestując w nią środki i zaangażowanie. Pozwala to ocenić, czy agencja nie przyjmuje ofert tylko do ilościowego ,,portfolio”, a skupia się na jakościowej sprzedaży. Warto również upewnić się, czy agencja ma ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności, chroniące przed szkodami spowodowanymi przez jej pracowników.

Podsumowując, chwila researchu i dobrej analizy może nam zaoszczędzić wiele zmarnowanych godzin oraz stresu. Jednocześnie możemy ze swojej strony zagwarantować pełną, profesjonalną współpracę z naszymi Agentami potwierdzoną wieloma rekomendacjami od naszych klientów.

Zapraszamy do współpracy 🙂

Agent Nieruchomości

Chciałbyś/chciałabyś pracować w Agencji Nieruchomości Concierge House, w miejscu pracy, w którym ludzie są wzajemnie życzliwi ? W miejscu, w którym pomoc drugiej osobie jest na porządku dziennym, a wyścig szczurów i ogromny nacisk na sprzedaż nie jest akceptowalne? Dbamy o dobre kontakty z klientami i przede wszystkim ich interes – wierzymy, że to jest jedyna droga do sukcesu oraz sfinalizowania naszych transakcji. Szczerość i empatia wobec ludzi, którzy z nami współpracują, jest dla nas priorytetem.
Żeby nie było tak utopijnie, my też od Was czegoś wymagamy:

 • Przede wszystkim zaangażowania i samodyscypliny,
 • chęci do poszerzania swojej wiedzy oraz dążenia do realizacji celów,
 • umiejętność samodzielnej pracy oraz w zespole,
 • doświadczenia oraz skuteczności w sprzedaży,
 • orientacja na potrzeby klienta,
 • znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

Zaoferujemy Ci:

 • Konkurencyjną prowizję,
 • nowoczesne narzędzia marketingowe,
 • elastyczne godziny pracy,
 • pełne wdrożenie pod opieką doświadczonego pośrednika,
 • szkolenie z profesjonalnej fotografii nieruchomości.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wyślij nam swoje CV na adres:
biuro@conciergehouse.pl

Nie zapomnij zamieścić w swoim CV klauzuli: 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w toku procesu rekrutacyjnego na cele tej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”

Agent Nieruchomości

Chciałbyś/chciałabyś pracować w Agencji Nieruchomości Concierge House, w miejscu pracy, w którym ludzie są wzajemnie życzliwi ? W miejscu, w którym pomoc drugiej osobie jest na porządku dziennym, a wyścig szczurów i ogromny nacisk na sprzedaż nie jest akceptowalne? Dbamy o dobre kontakty z klientami i przede wszystkim ich interes – wierzymy, że to jest jedyna droga do sukcesu oraz sfinalizowania naszych transakcji. Szczerość i empatia wobec ludzi, którzy z nami współpracują, jest dla nas priorytetem.
Żeby nie było tak utopijnie, my też od Was czegoś wymagamy:

 • Przede wszystkim zaangażowania i samodyscypliny,
 • chęci do poszerzania swojej wiedzy oraz dążenia do realizacji celów,
 • umiejętność samodzielnej pracy oraz w zespole,
 • doświadczenia oraz skuteczności w sprzedaży,
 • orientacja na potrzeby klienta,
 • znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

Zaoferujemy Ci:

 • Konkurencyjną prowizję,
 • nowoczesne narzędzia marketingowe,
 • elastyczne godziny pracy,
 • pełne wdrożenie pod opieką doświadczonego pośrednika,
 • szkolenie z profesjonalnej fotografii nieruchomości.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wyślij nam swoje CV na adres:
biuro@conciergehouse.pl

Nie zapomnij zamieścić w swoim CV klauzuli: 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w toku procesu rekrutacyjnego na cele tej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”